
Aanstaande maandag zal het bestuur van Zwemvereniging Spetters tijdens de algemene ledenvergadering voorstellen om de stekker uit de vereniging te trekken. 70 kinderen staan dan in de kou. Een noodkreet van de ouders bereikte de redactie.
De ouders schrijven in hun bericht: "De zwemvereniging die 30 jaar bestaat zal definitief kopje onder gaan. Dat is zeer teleurstellend te noemen voor de ruim 70 kinderen met een beperking die geen zwemonderwijs meer zullen krijgen. Een hard gelach, want iedereen, de maatschappij, de politiek, zwemverenigingen, zwemdocenten enzovoorts hebben hun mond vol van het belang van goed zwemonderwijs voor iedereen. Een groeiend aantal verdrinkingsdoden in Nederland wat hieraan ten grondslag ligt, geen schoolzwemmen meer, maar ook de private sector lijkt dit gat niet op te kunnen vullen. Gevolg: lange wachtlijsten bij de zwemverenigingen en geen passend zwemonderwijs voor kinderen met een beperking is het resultaat wat in heel Nederland zichtbaar is.
Terug naar de Zoetermeerse. ZV Spetters. Zwemonderwijs voor de specifieke doelgroep, namelijk kinderen met een beperking. Alhoewel er in de brief aangegeven wordt dat er een lijst is met mogelijke alternatieve zwemverenigingen betwijfel ik dit als ouder. De ruim 70 leden die zwemmen bij zwemvereniging Spetters behoren tot een specifieke doelgroep van kinderen met een beperking in allerlei vormen. In Zoetermeer is er namelijk niet een dergelijke zwemvereniging die deze aangepaste zwemlessen aanbiedt aan deze groep leerlingen.
Ook teleurstellend is het dat op korte termijn een dergelijk definitief besluit genomen zal worden. De strengere regelgeving is er langere tijd, maar lijkt nu plotseling wel heel strak gehandhaafd te worden. Iets waar deze groep kinderen de dupe van zijn. Heel jammer dat hier niet wat coulanter mee om gegaan kan worden en dat de driehoek ZV Spetters, Swim & Smile en de gemeente hier geen passende oplossing weet te vinden.
Conclusie die de ouders trekken en wat ook uit de brief te halen is: einde zwemvereniging wanneer er zich voor de ledenvergadering van maandag a.s. geen nieuwe drastische ontwikkelingen voordoen. Zeer teleurstellend dat de gesprekken tussen de ZV, Swim & Smile en de gemeente Zoetermeer tot niets hebben geleid. Ruim 70 Zoetermeerse kinderen met een beperking staan na maandag definitief in de kou."