
Op hun website laat Zwemvereniging De Spetters weten dat een chronisch tekort aan zwemdocenten de vereniging noodzaakt om te stoppen.
De afgelopen weken heeft de zwemvereniging gesprekken gevoerd met de gemeente, de stichting Swim&Smile en diverse andere zwemverenigingen. Iedereen is bereidwillig om Zwemvereniging De Spetters te helpen. De Spetters geeft aan dat het chronisch tekort aan zwemdocenten de vereniging fataal wordt. Er zijn drie zwemdocenten nodig en er is slechts één kandidaat gevonden die op 14 juni voor het eerst komt kijken. De vereniging zoekt daarnaast nog minimaal één extra BHV-er en toezichthouders.
Het bestuur van zwemvereniging De Spetters heeft meerdere opties overwogen. Minder zwemdocenten, een contributieverhoging van 50 tot 100 euro per jaar en een langere wachtlijst, zijn aan de orde geweest. De bottleneck blijft de beschikbaarheid van toezichthouder(s). Deze toezichthouder moet tekenen voor de verantwoordelijkheid van de veiligheid in het zwembad. De Zwemvereniging heeft daar nog geen enkele aanmelding voor ontvangen. De gesprekken met diverse andere partijen hebben op dit punt niet tot een oplossing geleid. Zonder toezichthouder mag de zwemvereniging de zwemzaal niet in om zwemles te geven.
Het bestuur ziet geen andere uitweg dan te stoppen met het geven van zwemlessen in het nieuwe zwemseizoen. Het bestuur stelt daarom op de volgende algemene ledenvergadering met pijn in het hart voor om over te gaan tot ontbinding van de vereniging. Het bestuur wil de ontbinding van de vereniging op een nette manier doen en heeft ook een lijst met alternatieve zwemverenigingen voor de kinderen.
Zie ook de uitgebreide oproep van het bestuur op de website van Zwemvereniging De Spetters .