Vitamineboost voor zorgmedewerkers JGZ

02 jun 2021, 21:59Nieuws
210601 arf 007
Arnaud Roelofsz / JGZ
Op dinsdag 1 juni 2021 haalt Ron Boumans, directeur van JGZ Zuid-Holland West, driehonderd ‘Bakkies Ratatouille’ op bij tomatenkwekerij De Bakker Westland in Kwintsheul, waar ook streekwinkel Lokaal Westland gevestigd is.
De groentekistjes worden uitgedeeld aan alle jeugdartsen, jeugdverpleegkundigen en andere professionals van JGZ, die de preventieve zorg voor de kinderen in onze regio gaande houden. Met deze actie wil de bestuurder de medewerkers van zijn organisatie bedanken voor de hun inzet in coronatijd.

JGZ in coronatijd

Vanaf de geboorte tot het moment dat een kind bijna volwassen is zien de professionals van JGZ ieder kind regelmatig op het consultatiebureau of op school. Het coronavirus en de aangescherpte maatregelen hebben een behoorlijke impact op de dienstverlening. Hoewel de consultatiebureaus steeds open zijn gebleven, kunnen er minder kinderen op consult komen. Via beeldbellen, chat en telefonische consulten kunnen ouders toch advies krijgen over de alledaagse zorg voor hun kind. Zwangeren, kinderen en jongeren kunnen gewoon bij JGZ terecht voor een vaccinatie uit het Rijksvaccinatieprogramma.

Als het niet goed gaat met een kind

Veel kinderen en jongeren hebben vanwege corona last van eenzaamheid, stress of mentale problemen. Of hebben problemen thuis of op school. De professionals van JGZ hebben extra aandacht voor kinderen en gezinnen waar het (tijdelijk) niet goed mee gaat. Zij kunnen een steun in de rug vaak goed gebruiken.

Gezond en fit

De medewerkers van JGZ zetten zich in om ervoor te zorgen dat kinderen en jongeren gezond en blij kunnen opgroeien. Zij moeten natuurlijk zelf ook gezond en fit blijven. Een extra portie vitamines kan daaraan bijdragen. De groenten in de ‘Bakkies Ratatouille’ zitten boordevol vitamines en zijn supergezond.

Kom in beweging

Iedereen kan Bakkies Ratatouille en andere groenten online bestellen via www.lokaalwestland.nl of (zeven dagen per week) tomaten kopen. Nog leuker is het om er een fietstocht aan te koppelen. De tuinder biedt met ‘Bakkie Fietsen’ een actieve manier om mensen kennis te laten maken met het Westland. Je kunt een route rijden met een leeg ’bakkie’ op de fiets en dat bakkie onderweg vullen met producten die in het Westland geteeld worden. Gezond eten en voldoende bewegen, dat is goed voor iedereen.
loading

Loading