De lampen van 339 lantaarnpalen langs de hoofdwegen in Zoetermeer zijn aan vervanging toe. Zo blijft de weg goed verlicht. De nieuwe lampen zijn LED. Deze zijn energiezuiniger en schijnen minder fel in het donker. De weg blijft dan nog goed verlicht, maar er is niet teveel storend licht (lichtvervuiling).
De lampen zitten op 12 tot 15 meter hoogte en staan langs de weg of in de middenberm. Om de lampen veilig te kunnen wisselen zijn tijdelijke verkeersmaatregelen nodig. Zo wordt de maximumsnelheid verlaagd of een rijbaan gedeeltelijk afgezet.
Het vervangen van de lampen duurt enkele weken en gebeurt zowel overdag als ’s nachts. ’s Nachts vooral op drukke plekken, zodat de stad goed bereikbaar blijft. De werkzaamheden zijn gepland van 25 augustus tot en met 21 november 2025.