Deze zomer valt er veel te ontdekken bij kunstgarage Franx. In twee exposities tonen kunstenaars Marja Milo en Jeroen Blok hun eigen kijk op verbinding, verandering en de samenleving. Marja Milo brengt een veelzijdig retrospectief van schilderijen, portretten en installaties. Jeroen Blok neemt de bezoekers mee in een vervreemdende wereld van collages en beelden.
Met de expositie ‘Grenzen en het verlangen naar verbinding’ viert Marja Milo haar 30 jaar kunstenaarschap met een bijzonder retrospectief. De bezoeker kan zich laten verrassen door haar kunst: van intrigerend lijnenspel tot aan een serie portretten waarin ze alledaags gebruik van de smartphone vastlegt. Een markant kunstwerk is een schaftkeet die midden in de kunstgarage staat. Deze keet werd eerder gebruikt tijdens het verbindende wijkproject Kom in de Keet (2008) en heeft nu een nieuwe uitstraling. Bezoekers worden uitgenodigd om een favoriete spreuk, gedachte of gezegde achter te laten voor de volgende bezoeker. Marja is regelmatig aanwezig in de kunstgarage tijdens ‘Kom in de Keet met Marja’ om haar kunst toe te lichten en het gesprek aan te gaan met bezoekers.
Kunstenaar Jeroen Blok onderzoekt thema’s als verbinding, vrijheid en ruimte in zijn expositie ‘The noun flux’. Hij reflecteert in zijn werk op de hedendaagse samenleving en de manieren waarop mensen zich tot elkaar verhouden. Hij experimenteert met verschillende materialen en technieken: schilderen, collage, assemblage, tekenen, video en fotografie. Bezoekers kunnen zich laten verrassen door fantasierijke beelden, waarin dieren vermenselijkt worden en nieuwe werelden ontstaan.
Activiteiten
Wie meer wil ontdekken over beide exposities kan een inspirerende rondleiding volgen op zaterdagen 27 juni en 25 juli. Speciaal voor kinderen (6 - 12 jaar) organiseert Jeroen Blok een workshop ‘Maak jouw fantasiewereld’ op woensdagmiddag 15 juli.
Kunstenaar Marja Milo is regelmatig aanwezig tijdens ‘Kom in de Keet met Marja’. Kijk voor het hele programma, alle data en aanmelden op www.kunstgaragefranx.nl.
Openingstijden
De exposities ‘Grenzen en het verlangen naar verbinding’ en ‘The noun flux’ zijn tot en met 9 augustus te zien bij kunstgarage Franx, Vlamingstraat 1, Zoetermeer. Franx is gratis te bezoeken en open van dinsdag tot en met zondag van 11:00 tot 17:00 uur.